Reventure – ریونچر یک بازی ماجراجویی است که توسط استودیو بازی سازی Pixelatto برای دستگاه های اندروید منتشر شده است. شما در نقش یک دلاور هستید که پادشاه از او خواسته تا شمشیر افسانه ای را پیدا کند و شاهزاده را از چنگال شوالیه تاریکی نجات دهد. یک کوئست افسانه ای معمولی، درست است؟‌ خب، این همان جایی است که معمولی بودن بازی به پایان می رسد. علی رغم اینکه خط داستانی بازی ساده است، در عین حال نحوه پیش روی شما در خط داستانی، و مهمتر از آن نحوه به پایان رسیدن خط داستانی، اصلاً ساده نیست.

در این بازی شما می توانید در سرزمین های پادشاهی به ماجراجویی بپردازید و ۱۰۰ پایان مختلف را تجربه کنید. پیدا کردن هر پایان می تواند ساده یا پر پیچ و تاب باشد. مثلاً شاید یک اژدها را نابود کنید، یا شاید با اژدها دوست شوید. پیدا کردن تمام این تایم لاین های مختلف در Reventure به عهده شما است. کارکتر شما یک دلاور مو طلایی با لباسی سبز رنگ است و همانطور که پیش تر اشاره کردیم، این دلاور تنها یک کوئست دارد: پیدا کردن شمشیر افسانه ای و نجات دادن شاهزاده.

اگرچه همانطور که این دلاور متوجه می شود کوئست او هر چیزی می تواند باشد جز ساده. این تمام خط داستانی بازی است و واقعاً بیشتر از این هم نیاز نیست. چراکه همه چیز در این بازی مربوط به ۱۰۰ پایان آن است. هر عملی که باعث شود کوئست شما به پایان برسد، مثلاً کشته شدن شما، یا کشته شدن فرد دیگر، یا هر عمل دیگری، از لحاظ تئوری کاملاً در دسترس است. شما می توانید از کوهستان سقوط کنید، مغازه دار را بکشید، یا پادشاه را بدزدید. این موضوع یکی از نکات مثبت بازی است و در حالی که بسیاری از بازی های اینچنینی ادعا می کنند که “هر عملی” را می توانید در بازی انجام دهید، Reventure به ادعای خود جامه عمل پوشانده است.